1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? – 2024

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? – 2024
0

İzmirli vatandaşların toplu taşıma araçlarına binmek için kullandığı İzmirim Kart için İzmirim Kart bakiye sorgulama hakkında gerekli maddeleri sıraladık. Sizde İzmirim Kartı’nızın bakiyesini dakikalar içerisinde sorgulayabilir kesintisiz ulaşımın rahatlığına ulaşabilirsiniz.

Eshot Bakiye Sorgulama

Eshot Bakiye Sorgulama, İzmir’de ikamet eden vatandaşların şehir içi ulaşım hizmetleri olan otobüs, vapur, izban, metro ve tramvaylarda kullanılan İzmirim Kart eski adıyla Kent Kart için bakiye sorgulama ve TL yükleme sistemidir. İzmirim kart bakiye yükleme internet üzerinden online olarak kolayca yapılabilmektedir.

İzmirim Kart Öğrenci Ücreti

İzmirim kart tam ve öğrenci olmak üzere iki tane opsiyon barındırmaktadır. Öğrenci kart kullanan kişiler daha uygun fiyata şehir içi seyahat etme imkanına sahiptir.

  • İzmirim Kart Öğrenci Ücreti: 1,64 TL
  • İzmirim Kart Tam Ücreti: 3,56 TL’dir.

Kentkart Bakiye Sorgulama – İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

Kartınızın bakiyesini sorgulamak için İzmir Belediyesi’nin hizmete sunmuş olduğu Eshot sitesi üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sizde aşağıda listelemiş olduğumuz adımları takip ederek İzmirim Kart bakiye sorgulama ve İzmirim Kart Hes Kodu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

izmirim-kart-bakiye-sorgulama

  • İlk olarak sizlere vermiş olduğumuz Eshot resmi sitesine giriniz.
  • Siteye ulaştığınızda İzmirim Kart Bakiye seçeneğini seçiniz.
  • Sizi karşılayan iki kutucuktan ilkine kartınızın üzerinde yazan Akıllı Kart Numarasını giriniz.
  • Diğer kutucuğa ekranınızda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu giriniz.
  • Tüm seçenekleri doğru bir şekilde doldurduktan sonra devam et seçeneğini seçerek İzmirim Kart Bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme

Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımları kullanarak bakiye yükleme kısmından online olarak İzmirim Kart Bakiye Yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bakiye yüklerken kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilirisiniz.

Yaptığınız işlemler sonucundan bakiyeniz dakikalar içerisinde kartınıza aktarılacaktır. Bakiyenizi kontrol etmek için yönergeleri yerine getirebilirsiniz.

Umarız yazımız sizler için yararlı olmuştur. Tavsiye ve teşekkürlerinizi bizlerle paylaşmak için yorum yap kısmından yorumlarınızı yazabilirsiniz. İyi günler dileriz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir