1. Anasayfa
  2. Sağlık

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Fiyat 2024

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Fiyat 2024
0

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Fiyat 2024  Fucidin Krem bir antibiyotiktir. İmpetigo ve enfekte dermatit gibi bakteriyel deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Neden olan mikroorganizmaların daha fazla büyümesini durdurarak enfeksiyonun semptomlarını hafifletir.

Fucidin Krem doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanılmalıdır. Bu ilaç sadece harici kullanım içindir ve ondan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanılmalıdır. Durumunuzu daha hızlı geçemeyeceğinden ve bazı yan etkiler artabileceğinden ihtiyacınızdan fazlasını kullanmayın. İlaç uygulamasından önce etkilenen bölge temiz ve kuru olmalıdır. Bu ilacı uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız.

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Fucidin Krem, cildinizde enfeksiyona neden olan bakterilerin büyümesini durdurarak bakteri oluşumunu engelleyen bir antibiyotik ilaçtır. Bakterilerin hayatta kalması için gerekli olan temel proteinlerin sentezini engeller. Çıban, impetigo ve enfekte saç kökleri gibi cilt enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Cildinizdeki küçük kesikler veya yaralardaki enfeksiyonları tedavi etmek için de kullanılabilir. Bu tedavinin birkaç yaygın yan etkisi vardır ve enfeksiyonları birkaç gün içinde temizlemelidir, ancak reçete edildiği sürece kullanmaya devam etmelisiniz.

fucidin-krem-ne-ise-yarar-2022

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanınız. Kullanmadan önce talimatlar için etiketi kontrol edin. Etkilenen bölgeyi temizleyip kurulayın ve kremi uygulayın. Etkilenen bölge eller değilse, uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Fucidin Krem Hakkında Bilgiler

  • Fucidin Krem, impetigo ve enfekte dermatit gibi bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi eder.
  • Doktorunuzun önerdiğinden daha sık veya daha uzun süre kullanmayınız.
  • Günde üç ila dört kez cildin enfekte bölgesine nazikçe uygulayın.
  • Gözleriniz, burnunuz veya ağzınızla temasından kaçının. Bu bölgelere yanlışlıkla krem ​​bulaşırsa su ile durulayın.
  • Yan etki riskini artırabileceğinden, doktor tarafından yönlendirilmedikçe, bandaj gibi hava geçirmez pansumanlarla tedavi edilen alanı kapatmayın.
  • Tedavi sırasında enfeksiyonunuz kötüleşirse veya Fucidin Krem tedavisini bıraktıktan sonra tekrar bakteri oluşumu olursa doktorunuzu bilgilendirin.

Fucidin Krem Fiyat 2024

Fucidin krem fiyat 2024 tarihinde satış fiyatı 57 Türk Lirası’dır. En yakın eczaneden temin edebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir