1. Anasayfa
  2. Kişilik ve Karakter

BFF Ne Demek? (Best Friend Forever!) 2024

BFF Ne Demek? (Best Friend Forever!) 2024
0

BFF Ne Demek? (Best Friend Forever!) 2024 BFF genellikle genç kızlar tarafından arkadaşlığı ifade etmek için bir ergen ifadesi olarak kullanılır, ancak bazen yetişkinler tarafından yakın arkadaşlarını mizahi bir şekilde tanımlamak için kullanılır. Bu ifade, bir e-posta veya anlık iletide yazıldığında hem büyük hem de küçük harf biçiminde kullanılır.

BFF Ne Demek? (Best Friend Forever!) 2021

Bff’nin Anlamı

Bff , sonsuza kadar en iyi arkadaş(lar) ifadesinin baş harfidir ve seçilmiş yakın arkadaşlar için kullanılan bir sevgi terimidir. “En iyi arkadaş” kavramı bu ifadeden önce gelse de, en az 1996’dan beri kullanılmaktadır.

Bff Nasıl Kullanılır

Bff daha çok genç insanlar, özellikle kızlar tarafından gayri resmi iletişimde kullanılır. Bff büyük ve küçük harflerle yazılabilir ve genellikle resmi iletişimde kullanılmadığından, her iki şekilde de yazabilirsiniz. Ancak resmi iletişimde kullanmanız gerekiyorsa, iki büyük harf seçeneğinden birini seçmeyi ve tutarlı bir şekilde kullanmayı unutmamalısınız.

BFF Ne Demek? (Best Friend Forever!) 2021

Metin Kullanımında BFF Örneği

BFF terimi, mesajlaşmada, oyun sohbetinde ve (genellikle ironik olarak) gerçek hayattaki konuşmalarda görünür. Aşağıdaki örnek, kısa mesaj görüşmesi sırasında terimin nasıl kullanılabileceğini gösterir:

Salih: Yardımına ihtiyacım var.

Jane: İhtiyacın var mı?

Sally: Önümüzdeki hafta sonu oturma odamı boyamaya yardım etmen gerekiyor.

Jane: WHA

Sally: Oturma odasını boyuyorum. Ve en yakın arkadaşım olarak bana yardım etmek zorundasın.

Jane: Demek böyle.

Sally: Evet. Bu evrensel yasadır.

Jane: Peki bir yakın arkadaş resim partinize tam olarak ne getirmeli?

Sally: Sadece eski püskü kıyafetlerini ve beyzbol şapkasını giy.

İlgili Kısaltmalar

BFF, diğer birçok yaygın internet kısaltmasına ve argo terimine benzer. bff ne demek , bff nedir , bff açılımı

  • BF (Erkek Arkadaş)
  • GF (Kız Arkadaş)
  • Bestie (En İyi Arkadaş)
  • DW ( Sevgili Karım )
  • DS ( Sevgili Oğlum )
  • DD ( Sevgili Kızım )
  • DH ( Sevgili Kocam )
  • DB (Sevgili Kardeşim)

Hususlar

Bu kısaltma gündelik argo olarak kabul edilir. Profesyonel bağlamlarda kullanmaktan kaçının ve kulağa komik gelmeye çalışmadıkça yüz yüze konuşma sırasında kullanmayın.

En İyi Arkadaşların Özellikleri

        1. Güvenilirler

Her tür ilişkinin temelinde güven olması gerekir ve bu, iyi arkadaşlar söz konusu olduğunda da geçerlidir. Organizasyonel davranış profesörü ve Boost: The Science of Recharge Yourself in an Age of Unrelenting Demands kitabının yazarı Ph.D. Jamie Gruman, Bustle’a “Bunlar güvenilir ve gerçek” diyor . “Bize fikirleri test etmemiz ve gerçek benliğimizi göstermemiz için bir sondaj tahtası sunuyorlar, ancak güvenimize ihanet etmeyeceklerini veya zayıf yönlerimizden utanmamıza neden olmayacaklarını biliyorlar” diyor. Canımızı acıtabilecek olsa bile bize ilgili ve dürüst geribildirim sunuyorlar.” Bu, özgüvenimizin artmasına yardımcı oluyor, diyor ve kendinizi ve dünyanızı keşfetmek için güvenli bir ortam sağlıyor.

Nate Battle , koç, konuşmacı ve Battle: Three Phases of Endurance While Crisis’in yazarı , aynı fikirde. Bustle’a, “İyi bir arkadaş, onlarla paylaştığınız kişisel bilgileri gizli tutması ve kimseyle paylaşmaması veya bu konuda dedikodu yapmaması konusunda güvenebileceğiniz kişidir” diyor. “Onlarla çocuklarınıza güvenebileceğiniz gibi, arkadaşınıza da bir kardeş gibi güvenebilirsiniz; bazen, bir aile üyesinden bile daha fazlası.”

2. Destekleyicidirler

Bir destek sistemine sahip olmak önemlidir ve destekleyici arkadaşlar anahtardır. Dr. Gruman, “İyi arkadaşlar bize, kendimizi güvensiz hissettiğimizde duygusal destek ve sorunlarla nasıl başa çıkacağımızı veya belirsizliklerle nasıl başa çıkacağımızı bilmemiz gerektiğinde bilgi desteği gibi çeşitli destek türleri sunar” diyor. “Bu bize hayatın birçok talebiyle yüzleşmemiz için ihtiyaç duyduğumuz desteği ve cesareti veriyor ve gerektiğinde bizi desteklemeye yardımcı oluyor.”

Darlene Corbett , konuşmacı, terapist, başarı koçu ve Stop Depriving The World of You: A Guide For Making Unstuck kitabının yazarı da iyi bir arkadaşın destekleyici olduğunu düşünüyor. Bustle’a “İyi bir arkadaş senin için orada olmak için yüzde 150 gidecek” diyor. “Hayat her zaman kolay ve eğlenceli değildir, ancak iyi bir arkadaş bulunacaktır.”

BFF Ne Demek? (Best Friend Forever!) 2021

3. Seni Olduğun Gibi Kabul Ederler

Muhtemelen iyi arkadaşlarınızın yanında rahatsınız çünkü onların yanında kendiniz olabiliyorsunuz; başkalarıyla daha fazla öne çıkabilir veya daha az rahat hissedebilirsiniz. Yazarı, “İyi bir arkadaş olduğun gibi koşulsuz kabul edecek birileri, ama size hoş olmayan bir durum gerçeği veya davranışlarınızı, anlatmak korkmayın asla” Lisa Orban It o incitmekten kapanıyor olacak Feel Better , söyler koşuşturma. “Bakış açısını kaybettiğinizde hayatınızı odakta tutan aynalardır.”

Maple Holistics’in sağlık ve zindelik uzmanı Caleb Backe de aynı fikirde. Bustle, “İyi bir arkadaş, her şeyi paylaşabileceğinizi düşündüğünüz ve zayıflıklarınızı veya eksikliklerinizi ortaya çıkarmaktan korkmadığınız kişidir” diyor. “Sizi BS’nize çağıracaklar ve daha iyi bir insan olmanız için size meydan okuyacaklar. Pek çok insan – ve düşman – bunu yapabilir, ancak iyi bir arkadaşın bunu, sizin onu doğru bir şekilde alabilmeniz ve içselleştirebilmeniz için yapma şansı daha yüksektir.” bff ne demek , bff nedir , bff açılımı

Corbett, iyi arkadaşların da yargılayıcı olmadığını ekliyor. “Arkadaşınız korkunç bir suç işlemedikçe, onları yargılamamalısınız” diyor. “Hiçbirimiz unutmayı tercih edeceğimiz bir şeyi yapmaktan bu dünyayı yara almadan terk etmiyoruz.”

4. Aktif Dinlerler

Bir arkadaşınız söylediklerinizi dinleyebilirken, *iyi* bir arkadaş aktif olarak dinler . Arkadaşlık uzmanı ve Living MacTavish’in kurucusu Susan MacTavish Best, Bustle’a “İyi bir arkadaş, yalnızca güvenemeyeceğiniz, aynı zamanda sorular soran ve cevapları gerçekten dinleyen kişidir” diyor .

KnowingLuxe Coaching’in kurucusu, flört ve ilişki koçu Varsha Mathur da öyle düşünüyor. Bustle’a “İyi bir arkadaş dinler ve susar” diyor. “Onlar bir koçtan ziyade bir ses tahtasıdır ve tüm aradığınız dinleyecek biri olduğunda size tavsiye vermezler.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir